doctor

i

Autor: pixabay

Od początku pandemii pomagają chorym na COVID-19

2020-12-03 23:01

Teraz zostaną nagrodzeni.

Mowa o studentach UZ-etu pracujących w lubuskich szpitalach. Granty o łącznej wartości 350 tys. złotych ufunduje samorząd Województwa Lubuskiego.

Studenci nie są wynagradzani, pracują w ramach praktyk, stażu czy wolontariatu, dlatego zarząd województwa podjął decyzję i przeznaczył 350 tysięcy złotych na zwiększenie dotacji dla Uniwersytetu Zielonogórskiego i te pieniądze dedykujemy studentom, którzy walczą z pandemią.

Mówi Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego. Samorząd od kilku lat finansuje także stypendia dla studentów medycyny z całej Polski, którzy po skończeni nauki, zadeklarowali pracę w lubuskich szpitalach.

Studenci medycyny otrzymują stypendia w wysokości 2 tys. złotych miesięcznie. Ja mam w tej chwili 134 stypendystów, a zarząd województwa zwiększył to grono o 65.

Od ubiegłego roku zarząd województwa przyznaje także stypendia dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa w wysokości 1200zł miesięcznie.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
ESKA XD EXTRA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE