Trwa nauczanie zdalne dla wszystkich roczników. Czy po świętach uczniowie wrócą do szkół?

2021-04-02 10:48 Martyna Janas
szkoła
Autor: Tomasz Kawka/East News

Zazwyczaj przerwa wielkanocna była przez młodych żaran wyczekiwanym oddechem w maratonie wiosennej nauki. Tym razem większość z nich siedzi w domu już drugi rok, a najmłodsi - choć dopiero niedawno zostali odesłani do nauki zdalnej - nie mogą się doczekać powrotu do szkoły.

Żarska młodzież czeka na powrót do szkół. Jedni uczniowie zajęcia zdalne określają jako wygodne, ale dla innych stanowią one realną przeszkodę w kontynuowaniu edukacji.

Byli i są uczniowie, którzy znikają z systemu – z różnych względów. Na przykład nie wstają – mają bardzo nieunormowany tryb, czyli np. siedzą do godziny trzeciej w nocy i rano się nie budzą na zajęcia. Brak szkoły stacjonarnej i brak możliwości wyjścia do niej z samego rana na pewno bardzo negatywnie na nich wpłynął

- mówi nauczycielka Agata Sieńczak.

Niektórzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach zdalnych przez trudną sytuację w domu. Na drodze stoją także ograniczenia sprzętowe.

Dużym utrudnieniem w pracy online jest to, że uczniowie przede wszystkim korzystają z telefonów komórkowych. To jest główne narzędzie, a nie wszystko można na nich zrobić – są ograniczające, nie wyczerpują szerokiego pola narzędzi, które w edukacji się naprawdę sprawdzają

- dodaje Sieńczak.

Nauka zdalna będzie trwała w Żarach przynajmniej do 9 kwietnia - potem poznamy kolejne decyzje ministerialne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17