Najmłodsi żarscy uczniowie będą mogli powrócić do szkół od 25 maja [WIDEO + AUDIO]

2020-05-18 12:47 Dorota Gut
Malowanki
Autor: pixabay.com

Od poniedziałku (25.05) na szkolnych korytarzach znowu pojawią się uczniowie. Do budynków powrócą na razie tylko dzieci z klas 1-3. Nauczyciele nie będą prowadzili normalnych lekcji. W szkołach zapewniana będzie tylko opieka. Zmniejszona liczba uczniów w klasach, mierzenie temperatury i częste wietrzenie pomieszczeń to tylko niektóre ze zmian.

W klasach na raz będzie mogło przebywać 12-stu uczniów. Każde dziecko powinno siedzieć w osobnej ławce. Z pomieszczeń znikną przedmioty, które trudno dezynfekować. Nauczyciele w większości będą prowadzili tylko zajęcia opiekuńcze. Zdalne nauczanie obowiązuje w dalszym ciągu.

Tu spadła na nauczycieli jakby dodatkowa praca, bo ja rozumiem że jak nauczyciel będzie w szkole, to już nie będzie prowadził zdalnego nauczania. Do południa będzie miał zajęcia opiekuńcze, a po południu będzie prowadził zajęcia zdalne

- mówi Bożena Mania, prezeska lubuskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dzieci przerwy powinny w miarę możliwości spędzać na świeżym powietrzu. Klasy za to trzeba wietrzyć co godzinę.

Widzimy, że na te dzieci nie przenosi się raczej ten element wirusowy. Mogą mieć chorobę bezobjawowo, ale z drugiej strony mamy nauczycieli, którzy mają powyżej 50-sięciu lat i więcej. Środowisko jest niestety w tej fazie wzrostu wiekowości

- Dodaje Bożena Mania. W szkołach według zaleceń ministerstwa zajęć nie powinni prowadzić pedagodzy powyżej 60-tego roku życia.

Od 25 maja maturzyści będą mogli spotykać się z nauczycielami na konsultacjach. Część pedagogów uczniów zainteresowanych spotkaniem będzie umawiała na konkretną godzinę.

O konsultacjach dla nauczycieli mówi Bożena Mania, prezeska Lubuskiego Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego
COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.