Lubuska Caritas nieprzerwanie pomaga uchodźcom

2022-05-23 8:08
pomoc
Autor: pexels.com

​Zaczęli nieść pomoc od razu gdy tylko rozpoczęła się wojna. Obecnie pod skrzydłami lubuskiej Caritas przebywa około 250 uchodźców z Ukrainy.

Na początku było to około 500 osób, jednak wiele rodzin przeniosło się już do mieszkań prywatnych. Ci którzy zostali, przebywają w placówkach Caritas.

To są domy rekolekcyjne na terenie całej naszej diecezji, również parafie, które mają duże domy katechetyczne i tam właśnie są te osoby. One są wszystkie pod naszą pieczą, zabezpieczamy im wszystko co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania.

Mówi Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej i dodaje, że uchodźcy próbują prowadzić normalne życie. Wiele osób podjęło pracę, dzieci chodzą do szkół czy przedszkoli.

Lubuska Caritas cały czas przekazuje też uchodźcom dary. Wydawanie odzieży, środków czystości i żywności odbywa się w magazynie przy ulicy Dworcowej w Winnym Grodzie.

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE