kleszcze

i

Autor: pixabay.com

Kleszcze są bardzo niebezpieczne. Po ukąszeniu należy je jak najszybciej usunąć

2021-04-08 8:10

Bolerioza oraz kleszczowe zapalenie mózgu - to bardzo niebezpieczne choroby przenoszone przez kleszcze. Aby uchronić się przed zachorowaniem, zielonogórzanie powinni unikać ukąszenia przez tego pajęczaka, a gdy już do tego dojdzie, usunąć go jak najszybciej. Więcej w artykule.

Kleszcze to zmora nie tylko zwierząt, ale też ludzi. Wiosna jest czasem ich wzmożonego żerowania. Są niebezpieczne, ponieważ przenoszą groźne choroby, takie jak bolerioza. Aby uchronić się przed zachorowaniem, żaranie powinni unikać ukąszenia przez tego pajęczaka, a gdy już do tego dojdzie, usunąć go jak najszybciej.

Kociarnia w Zielonej Górze - koty do adopcji

Powinniśmy postarać się go usunąć w sposób szybki i skuteczny. Chodzi o to, żeby krętki nie dostawały się do miejsca ukąszenia, a główka została usunięta razem z pasożytem. 

Mówi Krzysztof Radkiewicz, lekarz rodzinny. Usunąć kleszcza można przy użyciu, np. pęsety.

Biorąc pod uwagę pandemię i to, że wiele osób ma utrudniony kontakt z uzyskaniem jakiejkolwiek porady lekarskiej, lepiej jest usunąć kleszcza samodzielnie. Jednak, jeżeli ktoś ma z tym problem, może po prostu udać się do gabinetu pielęgniarki. 

Dodaje Radkiewicz. Kleszcze można spotkać już nie tylko w parkach i lasach, ale również na miejskich skwerach. Najlepszą ochroną przed ukąszeniem jest właściwe ubranie - zasłaniające nogi oraz ręce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE