Jeden procent

i

Autor: Pixabay.com

Już za kilka tygodni ruszy okres rozliczeniowy. Wiecie już komu przekażecie 1% podatku?

2020-12-17 11:02

Zbliża się Nowy Rok a wraz z nim czas rozliczeń z fiskusem. Dlatego Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej już prosi mieszkańców Żar o pamięć podczas wypełniania deklaracji podatkowych.

Dla wielu organizacji jeden procent podatku to spora pomoc. Pieniądze są przeznaczane na cele statutowe, w przypadku Caritas - to w większości pomaganie ubogim.

Jest to akcja, która pomaga nam pomagać. Dzięki temu, że zbieramy jeden procent możemy należycie funkcjonwać i nieść pomoc osobom, które tej pomocy potrzebują. Nieść pomoc parafialnym zespołom Caritas, które przekazują ją swoim podopiecznym, czyli osobom ubogim, samotnym i bezdomnym.

Mówi Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Na stronie Caritas mieszkańcy Żar znajdą program, dzięki któremu z łatwością rozliczą pit.

Będzie tam bezpłatny program do pobrania, można się w łatwy sposób rozliczyć, ten program w zasadzie sam wszystko rozlicza, wystarczy wpisać wszystkie kwoty.

W zeszłym roku w ramach akcji jednego procenta podatku Caritas uzbierała nieco ponad 656 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]
Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE