Już jutro odbędzie się pobór wymazów dla nauczycieli. Poznaj szczegóły!

2021-01-13 7:53 Klaudia Pieszczyńska
wymazy
Autor: pixabay.com

W poniedziałek w województwie lubuskim rozpoczęły się pobory wymazów dla nauczycieli klas 1-3 oraz szkół specjalnych. W Żarach odbędą się one już w czwartek w kilku punktach. Więcej w artykule.

Już jutro w powiecie żarskim odbędzie się pobór wymazów dla nauczycieli najmłodszych klas. Będzie to możliwe w kilku różnych punktach na terenie powiatu. 

Z całego powiatu żarskiego do badań zgłosiło się ponad 500 osób. W czwartek pobieranie wymazów odbędzie się m.in. w Szkole Podstawowej nr 5 w Żarach oraz w Szkole Podstawowej nr 5 w Lubsku. 

Mówi Justyna Muranowicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. Wymazy będą pobierane również w żarskich szpitalach.

W 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach oraz w Szpitalu na Wyspie. Nauczyciele zostali poinformowani o terminie oraz miejscu badania, a wynik będzie dostępny na internetowym koncie pacjenta. 

Dodaje Muranowicz. Nauczyciele mają otrzymać wyniki jeszcze przed pójściem do szkół i rozpoczęciem pracy z dziećmi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11