Już dziś Wirtualny Dzień Otwarty WIEA na Uniwersyteckie Zielonogórskim

2021-03-03 7:37 Klaudia Pieszczyńska
informatyka
Autor: pixabay.com

Wykłady, pokazy i filmiki - trwa Wirtualny Dzień Otwarty Wydziału Informatyki, Elektroniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. To okazja dla uczniów szkół średnich na bliższe przyjrzenie się kształceniu na poszczególnych kierunkach. Więcej w artykule.

Dziś w godzinach od 9 do 15 odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty dla nauczycieli oraz uczniów szkół średnich. To na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Sauna na Dzikiej Ochli ponownie otwarta

Jeszcze w ubiegłym roku na wydziale można było spotkać 800 uczniów szkół średnich, którzy z zainteresowaniem przyglądali się przygotowanym prezentacjom. Z powodu pandemii nie było możliwości przygotowania takiego normalnego, stacjonarnego dnia otwartego. 

Mówi Katarzyna Doszczak z Biura Prasowego UZ-tu. Dzień Otwarty potrwa jeszcze kilka godzin i nie zabraknie podczas niego również pokazów kół naukowych.

Uczniowie szkół średnich i ich nauczyciele wezmą udział w wykładach online, a także pokazach. Będą mogli również zobaczyć filmiki, które mówią o tym, w jaki sposób wygląda nauka na poszczególnych kierunkach. 

Dodaje Doszczak. Wirtualny Dzień Otwarty potrwa do godziny 15, a od 21 do 28 marca odbędzie się Wirtualny Tydzień Otwarty, podczas którego zaprezentują się również inne wydziały Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl