Muzyka

i

Autor: pixabay.com

Uniwersytet Zielonogórski będzie wypuszczał magistrów jazzu

2022-06-22 8:13

Dotychczas kierunek muzyczny żaranie mogli studiować tylko na pierwszym stopniu. Teraz się to zmieni. UZ stawia na nowoczesność.

Ale jazz! Zmiany na Uniwersytecie Zielonogórskim – przyszli studenci po raz pierwszy mogą rekrutować się na drugi stopień kierunku jazz i muzyka estradowa.

Po 19 latach otwieramy drugi stopień tego kierunku. Dalej kształcimy w podstawowych specjalnościach, to jest instrumentalistyka, wokalistyka, kompozycja i aranżacja, ale dostosowujemy program do współczesnych warunków na rynku muzycznym. Teraz twórcy działają globalnie, a nie lokalnie. UZ będzie też wyjątkowy, bo zwykle takie kierunki znajdują się na akademiach muzycznych, a u nas mamy Wydział Artystyczny na uniwersytecie i to pozwala ustawić twórczość i działalność muzyczną w szerszym kontekście

- mówi Artur Majewski z Instytutu Muzyki UZ.

Program ma przeprowadzić studenta przez cały proces od pomysłu na dzieło muzyczne po debiut fonograficzny, wraz z umiejętnościami promowania swojej pracy. Absolwenci tego kierunku będą przygotowani zarówno do kariery solowej, jak i pracy w zespole.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE