Pościg za 32-letnim mieszkańcem Gubina. W tle przedmiot przypominający broń

i

Autor: Lubuska Policja

Gmina Gubin: Czynna napaść na policjantów przez 32-latka. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

2023-03-15 9:54

11 marca policjanci z Gubina w miejscowości Grabice (gmina Gubin) zauważyli pojazd, którego postanowili skontrolować. Kierowca nie zatrzymał się mimo sygnałów wydanych przez policjantów i zaczął uciekać. W wobec działań funkcjonariuszy 32-latek był agresywny. Obecnie przebywa w areszcie. Co mu grozi?

32-latek był agresywny wobec policjantów. W tle pościg i broń

Jak podaje lubuska policja w komunikacie 11 marca, w sobotę, 32-latek z gminy Gubin, w miejscowości Grabice nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podczas ucieczki, wykorzystując samochód, którym się poruszał, dopuścił się czynnej napaści na policjantów blokujących mu drogę. W trakcie pościgu zostały zniszczone pojazdy, którymi poruszali się zarówno funkcjonariusze jak i uciekający mężczyzna. W trakcie obezwładniania mężczyzna był cały czas agresywny wobec policjantów, znieważając ich, szarpiąc, kopiąc i uderzając. Przy sobie posiadał także przedmiot przypominający broń, który kierował wobec policjantów i groził jego użyciem. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Agresywny 32-latek spędzi kolejne miesiące w więzieniu. Co mu grozi?

Kilka dni później po tym zdarzeniu we wtorek, 14 marca, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 32-latka tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Usłyszał on zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej , czynnej napaści na policjantów, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a także zmuszania od odstąpienia od zatrzymania. Nadto mając na względzie wcześniejsze czyny przestępcze mężczyzny, Prokurator postawił mu także zarzuty związane z paserstwem - wskazała w policyjnym komunikacie komisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim.

Sonda
Jaką karę powinien otrzymać ten kierowca?
Źródło: Gmina Gubin: Czynna napaść na policjantów przez 32-latka. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE