szczepienie

i

Autor: pixabay.com

Gdzie w lubuskiem zaszczepimy się na koronawirusa? Pełną listę poznamy 17 grudnia

2020-12-15 10:01

Przygotowania do szczepień przeciwko koronawirusowi ruszyły pełną parą. Skończył się nabór placówek, które chcą wykonywać szczepienia. Trwa ich weryfikacja, a 17 grudnia żaranie poznają pełną listę. Więcej w artykule.

Do piątku do Narodowego Funduszu Zdrowia mogły zgłaszać się placówki, które chcą wykonywać szczepienie na koronawirusa. Obecnie trwa ich weryfikacja. 

Do 17 grudnia będzie trwała weryfikacja zgłoszeń, które wpłynęły. Po tym czasie będzie już wiadomo, w których podmiotach można uzyskać szczepienie przeciwko koronawirusowi. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka NFZ-u w Zielonej Górze. W całej Polsce powstaną również tzw. szpitale węzłowe, w których będzie szczepiony personel medyczny i pracownicy m.in. aptek.

Taką chęć zadeklarowało w województwie lubuskim 19 podmiotów. Szpitale węzłowe zaszczepią nie tylko swoich pracowników, ale również tych z innych placówek, również z aptek. 

Dodaje Branicka. Personel medyczny będzie szczepiony m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, Wielospecjalistycznym Szpitalu w Nowej Soli czy 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE