"Elki" wróciły na ulice, jednak z nowymi zasadami!

2020-05-11 12:00
elka
Autor: Mateusz Jamroz

Nauki jazdy wróciły na ulice miast, jednak te muszą dostosować się do nowych przepisów związanych z korona wirusem.

W tamtym tygodniu wróciły egzaminy na prawo jazdy. W związku z tym na ulice wróciły też Elki, w których kursanci przygotowują się do egzaminu. W szkołach jazdy panują także nowe zasady bezpieczeństwa.

Dla dobra naszych uczniów jak i swojego wprowadzone zostały liczne obostrzenia i środki ostrożności. Przede wszystkim każdego kursanta musimy przepytać czy jest zdrowy i jak się czuje. Wymagane są oczywiście maseczki ochronne oraz rękawiczki dla kursanta i instruktora.

Mówi Cezary Pawłowski instruktor jazdy. Po każdej jeździe instruktorzy zobowiązani są do czyszczenia najczęściej używanych miejsc czyli np. kierownicy, drążka zmiany biegów czy klamek.

W aucie może przebywać jedynie jeden kursant i instruktor. Tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w naszej szkole. niestety niektóre z tych elementów są uciążliwe w dłuższej perspektywie czasu jak chociażby rękawiczki czy maseczki. W trudnych czasach musimy robić wszystko aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się korona wirusa.

dodaje instruktor. W momencie, gdy zielonogórski WORD zawiesił egzaminy, zapisanych na nie było 800 osób. Teraz na egzamin czeka około 2 tysięcy kursantów.