E-wizyty w języku migowym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

2021-02-22 7:56 Klaudia Pieszczyńska
język migowy
Autor: pixabay.com

W całej Polsce mieszka około pół miliona osób głuchych, a 900 tysięcy Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Żaranie, którzy mierzą się z takimi trudnościami i chcą załatwić sprawę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, mogą skorzystać z e-wizyty w języku migowym. Więcej w artykule.

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych uruchomiono e-wizyty w języku migowym. To z myślą o osobach głuchych oraz z poważnym uszczerbkiem słuchu. 

Bariera komunikacyjna często uniemożliwia im samodzielnie załatwienie spraw. Z myślą o nich została uruchomiona e-wizyta w języku migowym. 

Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego oddziału ZUS. E-wizytę można zarezerwować online. 

Wystarczy wejść na stronę zus.pl. Tam należy wybrać zakładkę "umów e-wizytę", a następnie "umów e-wizytę w języku migowym". Z takiej możliwości mogą również skorzystać osoby niewidzące i niedowidzące. 

Dodaje Muchowska. Z e-wizyty mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą załatwić sprawy związane z emeryturami i rentami, zasiłkami czy kwestiami związanymi z prowadzeniem firmy. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pierwszy raz na korcie | ESKA XD - Fit Vlog #3