Dzięki aplikacji Lasów Państwowych nie zgubicie się w lesie, i zgłosicie pożar!

2020-07-28 12:44 Mateusz Jamroz
Las
Autor: pixabay.com

W wakacje wiele osób chodzi na spacery do lasu szukając spokoju i ciszy. Taka podróż czasem może zdarzyć się tak, że się zgubimy albo zobaczymy w lesie pożar. Wszyscy w kieszeniach nosimy smartfony, a to one przyjdą nam z pomocą!

Las rośnie długo, a pali się szybko! To powiedzenie jest nie przypadkowe, kiedy za oknami mamy pełnie lata! Wysokie temperatury bardzo często towarzyszą pożarom lasów! Świadkowie pożarów w żarskich lasach mogą skorzystać ze specjalnej aplikacji, która ułatwia lokalizację w lesie!

Przede wszystkim należy poinformować na numer alarmowy odpowiednie służby, należy podać przy tym lokalizację - tę odczytamy z dedykowanej aplikacji Bank Danych o Lasach

Mówi Marcin Cieślik z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych! Aplikacja pokaże wam wiele szczegółów, dzięki którym będziecie mogli precyzyjnie określić swoje położenie, które pomoże strażakom w walce z pożarem! 

Z lokalizacją dokładnego miejsca, oddziału, pododdziału i przekazać takie informacje do jednostek straży pożarnej, co się pali? i gdzie się pali. Precyzyjne współrzędne geograficzne z miejscem pożaru też są wykorzystywane przez straż pożarną. To jest ogromne ułatwienie dla strażaków. 

mBDL - pobierzecie ze sklepu z aplikacjami w waszym smartfonie! Od kwietnia tego roku w Lubuskich lasach doszło do 300 pożarów, z czego niestety 80% to podpalenia.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.