Darmowy transport na szczepienie przeciwko Covid -19 w Żarach. Dla kogo?

2021-01-25 11:07 Aleksandra Kanoniak
szczpionki
Autor: Pixabay.com

Darmowy dojazd będzie organizowany dla wybranych osób z naszego miasta.

Chodzi o osoby z niepełnosprawnościami.

Dotyczy to osób, które dysponują aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub posiadają odpowiednio pierwszą grupę z tymi schorzeniami.

Mówi Agnieszka Izdebska z Urzędu Miasta w Żarach. Właśnie te osoby będą mogły skorzystać z darmowego dowozu do punktu szczepień. Całość dotyczy terenu miasta Żary.

Ten darmowy transport zapewnią służby miejskie tym osobom, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności albo nie mają osób bliskich które nie mogą pomóc w dotarciu na szczepienie. W Urzędzie Miejskim w Żarach do kontaktu z tymi osobami został wyznaczony koordynator.

Przypomnijmy, że w Żarach szczepienia przeciw Covid-19 będą odbywać się w trzech punktach. To Szpital na Wyspie przy ul. Skarbowej, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medyk przy ul. Okrzei oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Tad-Med filia Kunice przy ul. Sikorskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Prototypy aut, które nigdy nie trafiły do produkcji | ESKA XD - Prosto z salonu #9