Jezioro Czarne w województwie lubuskim

i

Autor: Nadleśnictwo Trzciel

Cud natury w Lubuskiem! To jedyne takie jezioro na świecie? Gdzie dokładnie się znajduje i jak tam dojechać?

2023-02-02 10:58

Tak, to prawda! W województwie lubuskim jest prawdziwy cud natury. Chodzi o jezioro czarne, które kształtem idealnie przedstawia kształt serca. Podobno to jedyne takie miejsce na ziemi. Gdzie dokładnie można je znaleźć?

"Jezioro serce" w Lubuskiem. Gdzie dokładnie się znajduje? Jak dojechać?

"Jezioro serce", bo tak potocznie nazywane jest to miejsce, znajduje się w Nadleśnictwie Trzciel (woj. lubuskie, powiat międzyrzecki) obok drogi wojewódzkiej nr. 137 między miejscowościami Bobowicko i Stercz. W pobliżu można zostawić auto i pieszo dojść nad jezioro.

- Jezioro zaskoczyło nas niesamowitą karierą medialną budząc zachwyt swoją formą i linią brzegową, która doskonale widoczna jest z lotu ptaka i przypomina kształt serca rysowanego dziecięcą ręką. Jeszcze nie tak dawno widoki takie zarezerwowane były jedynie dla ptaków lub pilotów maszyn latających na niskim pułapie. Dzisiaj, dzięki bezzałogowym statkom powietrznym, możemy zobaczyć znacznie więcej, odkrywając obiekty otaczającej nas natury na nowo - czytamy na stronie internetowej Nadleśnictwa Trzciel.

"Jezioro serce" idealnym miejscem na Walentynki?

Jezioro znajduje się na uboczu i z drogi go nie widać, dlatego jeśli ktoś się tam pofatyguje, to oprócz niesamowitych widoków, będzie miał ciszę i spokój. Idealne miejsce na walentynkową randkę? To na pewno!

Sonda
Widziałeś/aś już jezioro czarne w kształcie serca w Lubuskiem?
Źródło: To prawdziwy cud natury w województwie lubuskim! To jedyne takie jezioro na świecie? Gdzie dokładnie się znajduje i jak tam dojechać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE