Broń, czołgi i samoloty. Żaranie znowu mogą zwiedzać Muzeum Wojskowe w Drzonowie

2020-05-08 14:16
Muzeum Wojskowe Drzonów
Autor: Dorota Gut

Po kilkutygodniowej przerwie mieszkańcy znowu mogą zwiedzać Muzeum Wojskowe w Drzonowie. W placówce coś dla siebie znajdą nie tylko pasjonaci gąsienicowych pojazdów ale także samolotów czy broni. Ze względu na zagrożenie zarażenia koronawirusem wprowadzono kilka nowych zasad. W głównym budynku na raz może przebywać 10-sięciu zwiedzających. Na terenie placówki znajduje się też płyn do dezynfekcji.

W parku przy muzeum będzie mogło przebywać na raz 50-siąt osób. Zwiedzający muszą pamiętać też o maseczkach.

Trzeba będzie mieć maseczkę, tak jak w miejscach publicznych. Po wejściu do muzeum trzeba zdezynfekować ręce, zachowywać bezpieczny dwu metrowy odstęp i unikać dotykania powierzchni wspólnych

- mówi Piotr Dziedzic, dyrektor Muzeum Wojskowego w Drzonowie. W czasie przymusowej kwarantanny zmieniono wystawę dotyczącą wojska polskiego po 1945 roku. Pojawiły się też nowe eksponaty.

Zmodernizowaliśmy gabloty, jest nowe oświetlenie, są nowe eksponaty, także to przede wszystkim jest nowa część. Mamy też wystawę czasową poświęconą Międzyrzeckiemu Rejonowi Umocnionemu

- dodaje Piotr Dziedzic. W trakcie modernizacji jest też wystawa dotycząca kobiet w wojsku. Jej otwarcie nastąpi dopiero za kilka tygodni.

Muzeum jest czynne we wtorki w godz. 9.00-18.00, od środy do piątku w godz. 8.30-15.30, w soboty od 10.00 do 16.00, a w niedziele od 10.00-17.00.