Chcesz mieć szczupłe i umięśnione ciało na wakacje?

2022-06-20 11:39
Bikini body
Autor: pixabay.com

Najważniejsze jest zdrowie, wygląd to sprawa drugorzędna. Nie musisz wprowadzać nowych diet, dopóki szanujesz swój organizm i nie narażasz go na dodatkowe schorzenia spowodowane, np. otyłością. Ale setki z nas mimo wszystko stawiają sobie za cel szczupłe i umięśnione ciało. Pracujecie już nad bikini body na tegoroczne lato?

Już jutro zaczyna się kalendarzowe lato, wakacje za pasem. A zbliżanie się sezonu urlopowego często wpędza w popłoch tych żaran, którzy przypominają sobie, że na plaży czy basenie planowali zaprezentować się szczupli i umięśnieni. To nie jest moment, by zaczynać pracę nad „bikini body” tego sezonu.

Teraz już jest tak naprawdę za późno, żeby nagle wprowadzać diety i ograniczenia kalorii, katować się ćwiczeniami. Tak naprawdę najważniejsze jest, żebyśmy byli zdrowi przez cały rok i nie myśleli o tym, że musimy schudnąć przed wakacjami czy przed Sylwestrem albo po świętach. Należy wprowadzić aktywność fizyczną i zdrowe nawyki, a wtedy będziemy się czuć dobrze przez cały rok - zarówno fizycznie, jak i psychicznie

- mówi psychodietetyczka Paulina Lange.

Radykalne diety wprowadzane przez żaran bez konsultacji ze specjalistami mogą prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE