Bezpieczni seniorzy w Żarach. Policyjne rady w ramach Dnia Babci i Dziadka

2021-01-21 11:30
dziadkowie
Autor: Pixabay.com

Życzą wszystkiego najlepszego i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W dniu Babci i Dziadka żarscy policjanci przygotowali garść porad dla seniorów.

Prób oszustw w naszym regionie nie brakuje, dlatego w święto babć i dziadków warto przypomnieć w jakich sytuacjach szczególnie seniorzy powinni zachować czujność.

Przede wszystkim pamiętajmy, że policja nigdy nie żąda przekazania pieniędzy, nie proponuje zabezpieczenia oszczędności. Pamiętajmy również, że jeżeli ktoś dzwoni z prośbą o pomoc finansową podając się za naszego krewnego lub znajomego, upewnijmy się, czy faktycznie potrzebna jest pomoc. Zadzwońmy bezpośrednio do krewnego.

Mówi Aneta Berestecka z KPP w Żarach. Funkcjonariusze przypominają też, żeby zawsze prosić o okazanie dokumentów w przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji. Warto też pamiętać, że ważna jest ochrona własnej prywatności.

Nigdy nie mówmy obcym ile mamy gotówki, nie zdradzajmy żadnych osobistych informacji. Gdy dzwoni do nas telefon i usłyszymy w słuchawce głos ankietera, nigdy nie podawajmy hasła do konta bankowego czy numeru pin do karty płatniczej.

W razie jakichkolwiek podejrzeń seniorzy powinni zadzwonić pod numer 112.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Rozdają komputery za darmo | ESKA XD - Coś dobrego #9