Babciu, mamo, siostro, koleżanko! Przebadaj się!

2021-10-13 8:05
rak
Autor: pexels.com

Trwa miesiąc świadomości raka piersi. Od stycznia w naszym województwie prawie 22 tys. kobiet wykonało profilaktyczne badanie piersi, wykryto 70 podejrzanych zmian, a 42 już były złośliwe.

"Bo jesteś dla mnie ważna" to cały czas trwająca akcja Narodowego Funduszu Zdrowia. Żaranie są zachęcani do wysyłania wiadomości o takiej treści do bliskich dla siebie kobiet. Wszystko po to, aby zachęcić je do wykonania profilaktycznego badania piersi.

Wojewódzka biblioteka przyjazna matkom z małymi dziećmi

W tym krótkim przekazie są zawarte wszystkie informacje o profilaktyce raka piersi i szyjki macicy. Na naszej stronie można znaleźć informacje na ten temat oraz numery telefonów, pod które należy zadzwonić, żeby umówić się na badanie. 

Mówi Joanna Branicka z lubuskiego oddziału NFZ. Od stycznia w naszym województwie zbadało się 22 tys. kobiet. Podczas badań wykryto 70 zmian, a 42 były złośliwe.

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Panie w wieku od 50 do 65 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań. W Żarach stacjonarnie można się zbadać w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym.