Pieniądze

i

Autor: Pixabay

500+ w 2023 roku. Kiedy i gdzie złożyć wniosek o świadczenie? Kiedy wypłata? Znamy daty!

2023-02-08 10:02

Nie ma kryteriów dochodowych, a 500 złotych miesięcznie przysługuje w Polsce na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia. Podpowiadamy gdzie i kiedy złożyć wniosek, aby zachować ciągłość świadczenia. Wiemy także, kiedy zostaną wypłacone pieniądze 500+.

Dla wielu mieszkańców Zielonej Góry świadczenie 500+ to spory zastrzyk gotówki do domowego budżetu. 500+ to świadczenie, które nie ulega waloryzacji, taki więc w 2023 roku będzie odbywało się na tych samych warunkach, ale nowe wnioski należy składać co roku.

Aktualny okres świadczeniowy trwa od 1 czerwca 2022 do 31 maja 2023 roku. Czy to już pora, aby złożyć kolejny wniosek? To bardzo ważne, ponieważ termin złożenia wniosku o 500+ ma znaczenie dla jego wypłaty. Jeżeli zrobimy to po terminie, to musimy pamiętać, że w pierwszym miesiącu nowego świadczenia nie otrzymamy.

Warto więc pamiętać, że nowy okres świadczeniowy startuje za niecały miesiąc, od środy, 1 lutego. Kiedy rozpoczyna się nabór wniosków? Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ od 1 czerwca tego roku, wnioski najlepiej składać właśnie od tego terminu, czyli od środy, 1 lutego 2023, drogą elektroniczną.

Gdzie złożyć wniosek o 500+?- przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS- przez bankowość elektroniczną- przez portal Empatia (za pomocą profilu zaufanego)

Informacje o szczegółach wniosku o 500+ pojawią się na profilu na portalu PUE ZUS po przetworzeniu złożonego wniosku – może to trwać do 48 godzin. Jeśli złożyliśmy wniosek przez portal PUE ZUS, możemy go podejrzeć w zakładce "Dokumenty i wiadomości" - "Dokumenty wysłane". Ci rodzice, którzy złożą wnioski w programie „Rodzina 500+” do końca kwietnia 2023 roku, a ZUS rozpatrzy ich wniosek, dostaną wypłatę świadczenia do 30 czerwca tego roku.

Kiedy wypłaty 500+? Znamy konkretne daty!

To bardzo ważne! Jeśli ktoś prawidłowo złożył wniosek do 30 kwietnia, to ZUS wypłaci świadczenie do do 30 czerwca. - Jeśli złoży wniosek w maju – ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca. Jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu – ZUS wypłaci świadczenie do 31 sierpnia wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca – tłumaczy szefowa ZUS dla WP.

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę B. Nietypowe pytania, nie tylko o BMW!

Pytanie 1 z 10
Robert Kubica rozpoczął swoje starty w Formule 1 w zespole...
Źródło: 500+ w 2023 roku. Kiedy i gdzie złożyć wniosek o świadczenie? Kiedy wypłata? Znamy daty!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE