W Lubuskiem już prawie 19 tysięcy wniosków o 300+

2022-07-06 13:51
Pieniądze
Autor: pixabay.com

Świadczenie „300 plus” w ramach programu Dobry Start to wsparcie dla rodziców i opiekunów dzieci na wyprawkę szkolną. Lubuszanie mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na każde dziecko do 20. lub 24. roku życia.

Pieniądze z Dobrego Startu można wydać na przybory szkolne, pomoce naukowe i wszystko, co jest niezbędne do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje niezależnie od dochodu.

Świadczenie „300 plus” w ramach programu Dobry Start cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Lubuszan. Zaledwie przez kilka dni do oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze wpłynęło niemal 19 tysięcy wniosków o wsparcie

- mówi rzeczniczka lubuskiego ZUS, Agata Muchowska.

Wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Na PUE ZUS dostępny jest specjalny kreator wniosków, który ułatwi jego złożenie i pozwoli uniknąć błędów. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy podany we wniosku.

Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada, jednak im wcześniej to zrobimy, tym wcześniej otrzymamy pieniądze. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia jeszcze we wrześniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE