Zwierzyniec: Policjanci na rowerach patrolują miasto. Docierają tam gdzie radiowóz nie dojedzie

2020-07-31 11:09 Wioletta Sawa
zwierzyniec, policja
Autor: http://zamosc.lubelska.policja.gov.pl/

Od tych wakacji funkcjonariusze ze Zwierzyńca przesiedli się na dwa kółka. Rowerowe patrole mają nie tylko poszerzyć zakres działania policji lecz również wzmocnić poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców i turystów.

- Rowerowe patrole to ważny element oddziaływania prewencyjnego oraz egzekwowania przestrzegania prawa przez turystów i mieszkańców. Policjanci na rowerach podczas codziennych służb patrolują nie tylko teren Zwierzyńca lecz również  okolice - informuje rzecznik zamojskiej policji- Dorota Krukowska- Bubiło.

 Funkcjonariusze podczas patroli zwracają szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli na pieszych, osoby podróżujące na rowerach i hulajnogach.

- Policjanci przestrzegają napotkane osoby, aby jeździły bezpiecznie, reagują na popełnione przez nich wykroczenia. Dzięki rowerom funkcjonariusze ze Zwierzyńca mogą szybko i sprawnie dojechać na miejsce, gdzie  radiowóz policyjny nie dotrze.  Są mobilni.  Rowerem dotrą szybciej niż na pieszo - dodaje Dorota Krukowska- Bubiło.

Policyjne patrole rowerowe mają również wzmacniać poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkanców i turystów oraz ułatwić im kontakt z mundurowymi.

Funkcjonariusze na rowerach będą patrolować nie tylko  w wakacje. Jeśli pogoda będzie sprzyjała to policjantów na dwóch kółkach zobaczymy tam również jesienią.