Zwierzyniec: Na wakacje i weekendowy wypad za miasto - Roztoczański Park Narodowy

2020-07-30 14:22 Wioletta Sawa
zwierzyniec
Autor: muraszcz , https://pixabay.com/pl,

Roztoczański Park Narodowy zaprasza w swoje progi. To miejsce idealne nie tylko dla miłośników przyrody, historii regionu lecz również dla pasjonatów turystyki pieszej i rowerowej.

- Zwiedzanie parku warto rozpocząć od wizyty w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego, który ma bardzo bogatą ofertę wystawienniczą. Ośrodek Edukacyjny jest położony na pograniczu  historycznej części Zwierzyńca i Roztoczańskiego Parku Narodowego. Jest to doskonałe miejsce do wypraw pieszych i rowerowych. Na Bukowa Górę to najlepiej spod Ośrodka Edukacyjno- Muzealnego, na Piaseczną- również bo to jest taki węzeł, gdzie można po dwóch, trzech, czterech godzinach marszu wrócić i udać się na zwiedzanie tej części historycznej Zwierzyńca. To też doskonałe miejsce na spacery sobotnie i niedzielne bo tymi ścieżkami do Stawów Echo w kierunku osi wodnej Zwierzyńca, Kościoła na Wodzie możemy się udać - mówi Zastępca Dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego -Tadeusz Grabowski.

Wszystkie informacje na temat atrakcji Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego czy aktualnie dostępnych tras można znaleźć w Punkcie Informacji Turystycznej zlokalizowanym przy Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym, przy ulicy plażowej 3a w Zwierzyńcu.