Zwierzęta w Nadleśnictwie Zwierzyniec

2020-02-07 13:28 Wioletta Sawa
Zwierzęta w Nadleśnictwie Zwierzyniec
Autor: https://pixabay.com/pl/

Jakie zwierzęta mieszkają w Nadleśnictwie Zwierzyniec ? Okazuje się, że żyje tam sporo gatunków ssaków , ptaków, płazów i gadów. Podczas leśnych wędrówek nie zawsze możemy je zobaczyć ale przy odrobinie szczęścia jest na to szansa.

Wie o tym bardzo dobrze Monika Turczyn z nadleśnictwa Zwierzyniec.

- Nasze tereny obfitują w bogactwo fauny i flory.  Zaczynając od drobnych zwierząt warto wymienić jeża, kunę leśną , wiewiórkę, borsuka czy lisa. Mamy jeszcze sarny, borsuki, dziki . W naszych lasach żyje również król Roztocza czyli jeleń. Można je zobaczyć, wystarczy odrobina cierpliwości. W nadleśnictwie Zwierzyniec żyją również  gatunki chronione. Mamy wilka i nawet rysia, którego osobiście miałam okazję zobaczyć.  Naprawdę każdemu polecam. Wrażenia niesamowite!

Nadleśnictwo Zwierzyniec to lasy o powierzchni prawie 19 tys. hektarów położone w powiatach zamojskim, biłgorajskim oraz tomaszowskim. Są to obszary Roztocza Środkowego i częściowo Zachodniego z fragmentami Wyżyny Lubelskiej oraz Kotliny Sandomierskiej.​ Na terenie nadleśnictwa znajdują się  również obszary chronione Natura 2000, które są położone  w Hubalach, Kątach czy w Niedzieliskach. w Hubalach  znajduje się jedna z  siedmiu kolonii zwartych susła perełkowanego w Polsce.