pies

i

Autor: https://pixabay.com

Zamość: Zwierzęta nie lubią fajerwerków. Jak reagują na wytrzały i huki w Sylwestra?

2020-12-31 10:02

​Fajerwerki to dla wielu z nas nieodłączny element Sylwestra. W tym roku rząd apeluje jednak o nich niestosowanie. Docenią to również zwierzęta, które źle znoszą huk wystrzelanych rac i petard. Głośne wybuchy nie tylko są dla nich powodem stresu ale mogą spowodować również inne problemy.

Huczny Sylwester to dla zwierząt domowych duże  źródło stresu. Przestraszone wystrzałami zwierzęta mogą różnie reagować. Część z nich  na przykład psy mogą mogą skomleć, szczekać, gryźć, wyć, drapać,  przeskakiwać meble i  biegać po mieszkaniu, inne mogą  kryć się po kątach i trząść  ze strachu,  jeszcze inne - mogą uciec.

- Huki i strzały petard i odpalanych fajerwerków skutkują tym, że po Sylwestrze, przez pierwsze 15 dni do Nowego Roku jest zwiększona ilość zwierząt, które trafiają do schroniska . Psy bardzo często reagują na huki odpalanych rac  w ten sposób, że biegną na oślep, ociekają przed tą strzelaniną. Z uwagi na to, że te strzały padają z każdej strony to uciekające psy nie raz wiele wiele kilometrów muszą pokonać i potem niestety nie zawsze potrafią odnaleźć drogę powrotną do domu- mówi Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu- Piotr Łachno.

By w sylwestrową noc zwierzęta domowe czuły się bezpiecznie , warto wpuścić je do mieszkania , najlepiej do pomieszczenia gdzie nie dochodzi hałas z zewnątrz. Zasłońmy okna.  Można równie przygotować dla  zwierzaków zabawki , które odwrócą ich uwagę od głośnych wybuchów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE