Zamość: Zamojskie szkoły przechodzą od 19. października na zdalne nauczanie

2020-10-16 11:50 WS
zamość
Autor: https://pixabay.com/pl

Zamość znalazł się w czerwonej strefie dlatego do 19 października lekcje będą prowadzone przez internet. Szkoły przygotowują się na powrót do nauczania online.

- Jesteśmy tym zaskoczeni- przyznaje Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu- Beata Chmura- W związku z tym, że jesteśmy w żółtej strefie to spodziewaliśmy się nauczania hybrydowego i na takie się szykowaliśmy. Dzisiaj spróbujemy zmienić cała organizację i od poniedziałku ruszyć online. Ze sprzętem nasi uczniowie nie będą mieć problemu. Na pewno zmodyfikujemy plan tygodniowy. Będziemy się starali by przedmioty, które uczniowie mają na maturze nie były okrojone. Będą dyżury psychologia i pedagoga.  Będziemy się starali wykorzystać ten czas jak najlepiej.

Problemów ze sprzętem nie będzie również w "ekonomiku".

- Podczas wcześniejszej pracy zdalnej radziliśmy sobie. Pożyczaliśmy sprzęt uczniom i nauczycielom, chodzi o laptopy i kamerki. Pod tym względem jesteśmy wyposażeni w miarę dobrze. Dostaliśmy też 15 laptopów z urzędu miasta. Jedyny problem to jest zasięg i internet w domach naszych uczniów - przyznaje Dyrektor Zespół Szkoły Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu-  Sylwia Horoszkiewicz.

Szkoły średnie pracują obecnie nad udoskonaleniem systemu nauczania online tak by nauka przebiegała sprawnie i efektywnie.