Zamość: zamojski oddział czeka na krwiodawców

2020-03-20 11:52
zamość
Autor: https://pixabay.com/pl/

Zamojski oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czeka na krwiodawców. Mogą nim zostać osoby zdrowe, które przez okres 14 dni nie miały kataru, kaszlu czy gorączki. Krew mogą oddać tylko Ci, którzy nie kontaktowali się z rodziną czy znajomymi, którzy wrócili do kraju z zagranicy. Na krew czekają też pacjenci

- Krew jest zawsze potrzebna. Szczególnie teraz kiedy spadła liczba osób oddających krew. Część krwiodawców nie może  jej oddać, a uczniowie nie przychodzą z uwagi na zawieszenie zajęć w szkołach. Dlatego  do oddawania krwi zapraszamy wszystkie zdrowe osoby i pragnące  w tym trudnym czasie pomóc naszym pacjentom.

- Warunki na kandydatów na dawców są takie same jak dotychczas. Dodatkowo w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom zgłaszającym się do terenowego oddziału jak i pacjentom, którzy będą leczeni składnikami krwi wytworzonymi z krwi pobranej od tych osób wprowadzono dodatkowe warunki.

Pierwszy warunek -  brak  u kandydatów na dawców  objawów  przeziębienia, kataru, gorączki w ciągu ostatnich 14 dni. 

Drugi warunek- takie  osoby nie powinny się kontaktować w tym czasie z rodziną czy znajomymi, którzy wrócili do kraju z zagranicy. 

Trzeci warunek- osoba taka nie może zgłosić się do oddania krwi z osobą towarzyszącą. Musimy zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających w pomieszczeniach terenowego oddziału dlatego  wpuszczane są tylko osoby pragnące oddać krew.

Kandydaci na dawców poddawani są weryfikacji. Sprawdzana jest  ich temperatura a potem obsługa kandydatów odbywa się podobnie jak dotąd.  Czekamy na Państwa i prosimy, żebyście nie opuszczali naszych pacjentów -  mówi kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oddział terenowy w Zamościu- dr Anna Mika

Krew można oddać od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-13:0  w  zamojskim Oddziale  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa działającym przy szpitalu" papieskim" w Zamościu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE