Zamość: Zamojska straż pożarna radzi jak zminimalizować skutki roztopów

2021-02-23 10:52 Wioletta Sawa
sople lodu
Autor: https://pixabay.com

Wyższa temperatura za oknem zwiększa ryzyko wystąpienia negatywnych skutków roztopów. Może to być samoistne osuwanie się śniegu z dachów czy spadanie sopli z rynien mogące spowodować realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi . Straż apeluje o ich usuwanie

Straż pożarna przypomina o usuwaniu zalegającego śniegu z dachów i sopli lodowych z rynien.

- Przez to będzie mniej zagrożeń dla osób przebywających obok budynku jak i  w samym budynku jeśli mówimy o obciążeniach powodowanych przez zalegająca czapę śnieżno- lodową- mówi rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu- Andrzej Szozda.

- Warto również zadbać , szczególnie na terenie miasta , o to by studzienki burzowe znajdujące się przy ulicy były odsłonięte , po to  aby woda mogła spokojnie spływać do nich. W przeciwnym razie, jeśli będzie tam zajeżdżony śnieg to ten odpływ wody możne być utrudniony a to może spowodować napływa wody do budynków usytuowanych poniżej terenu i tym samym stwarzać zagrożenie dla tego budynku- dodaje - Andrzej Szozda.

Straż pożarna zachęca właścicieli budynków których garaże znajdują się poniżej poziomu terenu do zabezpieczenia wjazdu do garażu workami z piaskiem , dzięki czemu .woda płynąca z roztopionego śniegu nie spowoduje podtopienia budynku.