Zamość: Zamojscy tenisiści z pierwszynmi sukcesami

2021-09-13 11:37
zamość
Autor: Akademia Zamojska

Drużyna tenisistów Akademii Zamojskiej może pochwalić się pierwszymi sukcesami. Zawodnicy wygrali z dwiema drużynami, z którymi starli się w ubiegły weekend.

Pierwsze spotkanie zawodnicy Akademii Zamojskiej  zagrali 10 września  w piątek  na Śląsku z Polonią Bytom.

- Mecz był niezwykle wyrównany i zacięty. Całe spotkanie trwało około 3 godzin. Ostatecznie przy stanie 2:2 o zwycięstwie zdecydował piąty, deblowy pojedynek, w którym zamościanie okazali się lepsi od gospodarzy. Zwycięstwo 3:2 nad Polonią Bytom było pierwszą wygraną podopiecznych trenera Piotra Kostrubca w tym sezonie. W drugim spotkaniu, rozegranym w niedzielę (12.09) Akademia Zamojska zagrała z beniaminkiem krajowej elity, drużyną Morliny Ostróda. Spotkanie od początku układało się po myśli zamościan. Najpierw Andrew Baggaley wygrał szybko 3:0 z Łukaszem Sokołowskim. W drugiej parze Daniel Górak 3:1 wygrał z Kacprem Petasiem. W trzeciej partii szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy - Filip Szymański uległ Przemysławowi Walaszkowi 1:3. W czwartym pojedynku meczu Daniel Górak 2:0 pokonał Łukasza Sokołowskiego i tym samym przypieczętował zwycięstwo Akademii Zamojskiej Zamość 3:1 i komplet punktów dla akademików. W obu spotkaniach zamojski zespół zagrał w składzie: Andrew Baggaley, Daniel Górak, Filip Szymański.Pierwszy punkt w Ekstraklasie zdobyła drużyna kobiet Akademii Zamojskiej. Panie zagrały na wyjeździe z zespołem MUKS Start Nadarzyn. Spotkanie było wyrównane i podopieczne trenera Piotra Kostrubca walczyły dzielnie. Choć musiały uznać wyższość rywalek ulegając 2:3 to mogą cieszyć się z pierwszego punktu w krajowej elicie. Zamojska drużyna zagrała w tym spotkaniu w składzie: Anna Brzyska, Rui Fang Dong, Karolina Lalak, rezerwowe: Aleksandra Osuch, Wiktoria Puzio - informuje Akademia Zamojska.

Obecnie  drużyna męska Akademii Zamojskiej zajmuje 7. miejsce w tabeli Superligi, a kobieca-  9. miejsce w tabeli Ekstraklasy.