zamość

i

Autor: https://pixabay.com

ZAMOŚĆ: Część mieszkańców Gminy Zamość będzie mieć nowe wodomierze

2022-10-20 15:33

Mają pozwolić na na odczytywanie wskazań wodomierza w dowolnym terminie, bez obecności właścicieli nieruchomości. Odczyt danych ma odbywać się drogą radiową a impulsy wysyłane z nadajników z wodomierzy trafiają bezpośrednio do terminala. Takie nowości czekają na mieszkańców gminy.

Wymiana wodomierzy ma ułatwić pracę pracownikom gminy.

- Mieszkańcy naszej gminy  przebywają w swoich domach w różnych godzinach to powoduje, że nie zawsze można zastać  ich w domu  i dokonać odczytu z wodomierza. W sytuacji pandemicznej nie realizowaliśmy odczytów. Nasadki  na wodomierzach umożliwią nam zdalne odczytywanie. Pracownik będzie przechodził obok nieruchomości i zdalnie odczyta stan wodomierza, stan poboru wody. Na podstawie tego wystawiane są faktury. Idziemy do przodu, tak jak inni. Technika umożliwia już takie działania , co do tego mieszkańcy nie powinni mieć żadnych możliwości, trzeba to było kiedyś zrobić- mówi Wójt Gminy Zamość- Ryszard Gliwiński.

Nie wszyscy mieszkańcy będą mieli inne wodomierze, z tej grupy będą wyłączone na przykład osoby posiadające własne ujście wody.

W tej grupie odczyty będą nadal przeprowadzane drogą tradycyjną czyli pracownik gminy będzie wchodził  do budynku i będzie spisywał stan wodomierza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE