W Płoskiem rozpoczną się prace przy trzecim etapie rozbudowy zbiorczej sieci wodociągowej

2021-04-07 8:10 Wioletta Sawa
W Płoskiem rozpoczną się prace przy trzecim etapie rozbudowy zbiorczej sieci wodociągowej
Autor: https://pixabay.com

Sieć wodociągowa zostanie rozbudowana w miejscowości Płoskie. To efekt otrzymania przez Gminę Zamość dofinansowania na tę inwestycję w wysokości 710 084,00 zł pozyskanych ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 . Inwestycja ma zostać zakończona w tym roku.

Projekt obejmuje budowę kolejnego odcinka sieci wodociągowej wraz z uzbrojeniem , co umożliwi przyłączenie do sieci około 30 gospodarstw domowych.

- Chodzi o odcinek o długości 2,8 kilometra  dołączonego do istniejącej już i budowanej we wcześniejszych latach sieci wodociągowej w Płoskiem. Kontynuacja inwestycji sprzed dwóch lat , kiedy realizowaliśmy także duży zakres wodociągu prawie 6 kilometrów , na którym były 44 przyłącza- informuje Wójt Gminy Zamość- Ryszard Gliwiński.

W Gminie Zamość tylko około 40 procent gospodarstw domowych jest przyłączonych do sieci wodociągowej.

- Jest to problem naszej gminy . Odcinek , który zostanie podłączony będzie niewielki bo będzie wynosił 2,8 kilometra ale będzie to już stopniowe uzupełnienie naszego problemu- dodaje Ryszard Gliwiński.

Trzeci etap rozbudowy zbiorczej sieci wodociągowej w Płoskiem ma zostać zrealizowany w tym roku. Do końca maja ma zostać rozstrzygnięty przetarg na tę  inwestycję .