Pisanki

i

Autor: pixabay.com

Zamość: Wielkanoc tuż-tuż

2023-03-07 14:02

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Podczas niego wręczone zostaną nagrody w ramach 46. Konkursu Wielkanocnego. Czasu jest jeszcze sporo, ale twórcy i wystawcy mogą już zgłaszać swój udział.

Zamojski Dom Kultury oraz Muzeum Zamojskie zapraszają na 45. Kiermasz Wielkanocny. Odbędzie się on 02 kwietnia w godzinach od 9:00 do 14:00 na Rynku Wielkim. Wystawcy, którzy chcieliby wziąć w nim udział i w ten sposób promować regionalne produkty, mają czas na zgłoszenie do 24 marca.

Zapraszamy i kierujemy ta prośbę do tworzących osób u nas, na terenie Zamojszczyzny, które mają jakąś swoją twórczość związaną z Wielkanocą, czy to pisanki, stroiki czy palmy. — mówi Diana Maciąg, kierowniczka Działu Marketingu Zamojskiego Domu Kultury.

Pisanki, palmy i plastyka obrzędowa związana z Wielkanocą to przedmiot 46. Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych.

Do udziału zapraszamy osoby dorosłe z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Uczestnik może dostarczyć wiele swoich prac. Podpisane prace należy dostarczyć do Muzeum Zamojskiego do 24 marca. A osoby, które chciałyby wziąć udział i w konkursie i w kiermaszu, jak najbardziej mogą to zrobić. — mówi Diana Maciąg z ZDK.

Na Konkurs Wielkanocny przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne. Będą one oceniane w dwóch kategoriach: tradycyjnej twórczości ludowej oraz współczesnej twórczości artystycznej nawiązującej do obrzędowości ludowej. Wręczenie nagród odbędzie się 02 kwietnia o godzinie 12:00 podczas 45. Kiermaszu Wielkanocnego na Rynku Wielkim w Zamościu. Wszystkie niezbędne szczegóły znajdują się na stronach organizatorów.

Kiermasz Wielkanocny

i

Autor: Zamojski Dom Kultury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE