Zamość: Wędrująca Estrada 2021 - postaw na rodzinę

2021-07-16 11:45
Wędrująca estrada 2021
Autor: Zamojski Dom Kultury

Wędrująca Estrada zawita na osiedlach Zamościa w formie Wędrującego Pociągu, składającego się z 4 wagonów, gdzie odbywać się będą warsztaty dla całych rodzin: bajkowe opowieści, warsztaty plastyczne, strefa zabaw dla dzieci i sportowe aktywności.

Zamojski Dom Kultury oraz osiedla Karolówka, Zamoyskiego, Zamczysko i Partyzantów zapraszają na Wędrującą Estradę - postaw na rodzinę 2021. W tegorocznej edycji nie zabraknie warsztatów, malowania twarzy, spektakli, konkursów oraz zabaw sportowych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę poznać formy działań profilaktycznych, z których może skorzystać każdy mieszkaniec i mieszkanka Zamościa.

27. lipca zawędrujemy na osiedle Karolówka, 28. lipca na osiedle Zamoyskiego, 3. sierpnia osiedle Zamczysko, a 4. sierpnia osiedle Partyzantów. Wędrujące Estrady rozpoczynają się o godzinie 16:00.W tegorocznym programie mamy dla Państwa otwarcie wystawy pokonkursowej Wędrującej Maskotki. Konkurs odbył się wiosną tego roku, maskotka została przez nas uszyta i poprowadzi Wędrującą Estradę. O godzinie 16:30 wyruszymy z warsztatami, a o 20:00 zamykamy Wędrującą Estradę spektaklami. W tym roku odwiedzi nas Teatr Guliwer z Warszawy oraz Teatr Łata z Poznania. Ponadto, jak zawsze na Estradzie będziemy się starali edukować, informować o różnych możliwościach pomocy profilaktycznej, będzie można porozmawiać na przykład z psychologiem, będzie można skosztować zdrowych przysmaków, będzie można porozmawiać z władzami Zamościa czy z władzami osiedli. — mówi Diana Maciąg z ZDK.

Terminy i miejsca tegorocznej Wędrującej Estrady:

27. lipca (wtorek) – os. Karolówka (tereny SOSW ul. Śląska)

28. lipca (środa) – os. Zamoyskiego (tereny zielone na osiedlu niebieskim)

3. sierpnia (wtorek) – os. Zamczysko (za świetlicą osiedlową ul. Obronna)

4. sierpnia (środa) – os. Partyzantów (Ogródek Jordanowski ul. Kiepury)