Zamość: W Parku można poczuć się jak w Wenecji

2021-07-22 14:34
Gondola Park w Zamościu
Autor: Eska Zamość

Zamojski Park Miejski należy do najpiękniejszych w Polsce. W tym sezonie jego uroki można także podziwiać pływając po parkowym stawie gondolą.

W Parku Miejskim w Zamościu można poczuć klimat Wenecji. To za sprawą gondoli, którą można pływać po parkowym stawie. Właściciel łodzi, Kornel Sosnowski sam ją zbudował, a pomysł na taką atrakcję pojawił się u niego wiele lat temu we Włoszech.

Mieszkałem przez 9 lat nad Zatoką Wenecką, więc w Wenecji byłem setki, jak nie tysiące razy. Wróciłem do kraju i bardzo tęskniłem za tym klimatem, za tymi łodziami, za wodą. I tak chodziło mi po głowie, żeby tutaj w Polsce ludzie też mogli relaksować się na wodzie, jak w Wenecji. Udało mi się zrealizować to moje marzenie, aczkolwiek chciałbym, żeby tych łodzi było więcej. Tą gondolę zbudowałem dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, była wodowana na stawie kościelnym w Zwierzyńcu w 2018 roku. — mówi Kornel Sosnowski.

To właśnie w Zwierzyńcu przez ostatnie dwa lata można było pływać gondolą z Panem Kornelem, jednak wiosną tego roku przy stawie kościelnym postanowiła zamieszkać para łabędzi. Ptaki potrzebują spokoju, więc nie przedłużono umowy z gondolierem. Zamojski magistrat bardzo chętnie nawiązał z nim współpracę. Turyści i mieszkańcy mogą korzystać z tej przyjemnej atrakcji codziennie od 12:00 do 18:00, a weekendy od 10:00. Szczegóły rejsów gondolą znajdują się na Facebooku.

Park w Zamościu jest naprawdę piękny z pięknym stawem z mostkami, na których są kwiaty, pod którymi można gondolą popływać. Te wszystkie zakręty i drzewa piękne, stare, wierzby płaczące, które nachylają się ku wodzie. Coś wspaniałego, wspaniała sceneria, a wiadomo, że z łodzi jest inna perspektywa, a i łódka jest piękna, więc można poczuć się naprawdę wyjątkowo. — dodaje Sosnowski.

Raport z Anteny 22.07 godz.10