III LO w Zamościu

i

Autor: III LO w Zamościu

Zamość: Uczniowie III LO w międzynarodowym projekcie

2023-03-13 17:39

Zyskali zagranicznych znajomych i zdobyli wiedzę na temat demokracji i praw człowieka. Młodzież z III LO w Zamościu wspólnie z uczniami z czterech europejskich krajów prowadzili różne działania w projekcie Erazmus+. Ostatnim etapem jest wizyta w Polsce.

Projekt Erazmus+ "Democracy for all" trwał blisko trzy lata. Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Zamościu. Zyskała w tym czasie nowych znajomych z Danii, Serbii, Portugalii i Francji. Odwiedzała ich miasta i szkoły. Teraz uczniowie partnerskich szkół europejskich poznają Zamość. W planie wizyty w Polsce jest również wspólna wycieczka do Krakowa, Wieliczki i Auschwitz.

Mamy wszystkich gości u nas w Polsce. Jeździliśmy już do wszystkich tych krajów, wszędzie mieliśmy mnóstwo zadań do wykonania. wykonywaliśmy również wiele działań będąc w swoich szkołach. Teraz trzeba zaznajomić naszych gości z historią naszego miasta. Oprócz tego mam zajęcia w szkole, m.in. będziemy mieli spotkanie o prawach człowieka z uczennicą z Ukrainy, które przybliży wszystkim tematykę trwającej wojny. — mówi Renata Ochniowska, nauczycielka III LO i koordynatorka projektu.

Młodzi uczestnicy z zamojskiego liceum podkreślają, że udział w tym projekcie był bardzo ciekawy:

Na tych wszystkich wyjazdach oprócz zwiedzania i poznawania kultury innych krajów, mieliśmy przyjemność poznać tamtejsze prawa człowieka, które były wcześniej i które są przyjęta teraz. — mówi Julia Szaliga. 

— Z projektu wyniosłem na pewno dużo wspomnień oraz wiele doświadczeń, które pomagają zrozumieć to, jak żyją inni ludzie, jakie są ich kultury. — mówi Adrian Karchut.

— Każdy z nas jest z innego miejsca, każdy z nas został inaczej wychowany i uczymy się nawzajem dużo nowości, ale też tolerancji wobec siebie. — Paulina Łysejko.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE