Gmina Zamość: Będzie akcja poboru krwi dla 17-letniego ucznia z Zamościa

2020-05-21 9:41 Wioletta Sawa
zamość
Autor: https://gminazamosc.pl/

Chcą pomóc poparzonemu nastolatkowi z Zamościa i organizują dla niego zbiórkę krwi. Dzięki niej chłopak będzie mógł przejść niezbędne operacje i zabiegi. Akcja odbędzie się 31 maja w szkole podstawowej w Żdanowie.

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi  przy Urzędzie Gminy Zamość zachęca do wzięcia udziału w akcji” Razem pomimo pandemii”.

- Ta akcja jest szczególna z uwagi  na fakt, że tym razem zbieramy krew dla Michała Pogudza. Jest to nastolatek poszkodowany w wyniku poparzenia. Wszystkie zaplanowane zabiegi i operacje, które dotyczą Michała wymagają sporej ilości krwi.  Postanowiliśmy mu pomóc,  zadedykować mu tę zbiórkę i przekazać mu zebraną krew. Bardzo zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji  i podzielenia się swoją krwią. Jest ona bardzo potrzebna - mówi Prezes Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość  - Maria Juszczak- Sowińska

Akcja odbędzie się 31 maja w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Żdanowie.

Krew będzie można oddać w godzinach od 8.00 do 14.00.

Chętni dawcy będą mogli  pomóc podwójnie: oddając krew i przekazując  otrzymaną czekoladę  podopiecznym placówek opiekuńczo- wychowawczych działającym w Zamościu.