Zamość: Strażacy, policjanci, ratownicy i żołnierze wspólnie ćwiczyli na poligonie

2020-07-31 11:32 Wioletta Sawa
zamość, ćwiczenia
Autor: mł. bryg. Dominik Kukułowicz; 25 BLP

Pod koniec lipca odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek ochrony przeciwpożarowej, służb współdziałających oraz 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu. Sprawdzali swoje współdziałanie po symulacji wypadku samochodowego.

- Podczas ćwiczeń  doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego żołnierzy z samochodem osobowym w następstwie którego część żołnierzy doznała różnego rodzaju obrażeń. Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Zamościa oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Mokrego i Złojca zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do osób zablokowanych w pojazdach z wykorzystaniem hydraulicznych narzędzi ratowniczych, podali prąd piany ciężkiej w celu zabezpieczenia ppoż. pojazdów. Ponadto sprawili namiot pneumatyczny, który po przeprowadzeniu wstępnej segregacji poszkodowanych pełnił funkcję punktu pomocy medycznej. Żołnierze z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty oraz Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego zajęli się aspektem medycznym w tym przeprowadzeniem wstępnej segregacji osób poszkodowanych oraz zaopatrzeniem medycznym osób poszkodowanych -informuje mł. bryg. Marcin Żulewski.

Wspólne ćwiczenia miały sprawdzić możliwości współpracy służb. W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z  PSP z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, OSP z Mokrego i Złojca,  ratownicy z Zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego, policjanci oraz żołnierze z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty.