zamość

i

Autor: https://pixabay.com/pl

Zamość: Spore zainteresowanie dodatkiem węglowym w Gminie Zamość

2022-10-27 15:08

Mieszkańcy Gminy Zamość ruszyli po rządowy dodatek na zakup węgla. Cena opału w tym roku okazała się być niespodziewanie wysoka co dla domowych budżetów nie jest obojętne. Większość gospodarstw domowych opalana jest nadal węglem w Gminie Zamość.

- Jest bardzo duże zainteresowanie tą forma pomocy wśród mieszkańców. Jeszcze nie  było to  ustawowo  unormowane a były już telefony, wszyscy byli ciekawi, czekali na moment, kiedy będą mogli składać wnioski , bardzo było  dużo ludzi zainteresowanych, którzy stali w kolejce. Dodatek  cieszy się dużą popularnością , jest bardzo dużo telefonów, bardzo dużo informacji udzielamy  . Jest to temat dość gorący w dzisiejszych czasach- przyznaje Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zamościu- Marzena Bosowska.

Prawie 5 tysięcy mieszkańców Gminy Zamość zgłosiło swoje wnioski o dodatek węglowy do GOPS-u . Ponad połowa z nich dostała już pieniądze.

- Kwoty były wypłacane na bieżąco. Staraliśmy się to sukcesywnie wypłacać kiedy przychodziły środki od Wojewody . Wypłacono niespełna trzy tysiące wniosków - dodaje Marzena Bosowska.

O dodatek węglowy nadal można się starać , jest na to czas do 30 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE