Zamość: Rozpoczęło się testowanie nauczycieli i pracowników szkół podstawowych

2021-01-11 10:34 Wioletta Sawa
pobór zamość
Autor: Wioletta Sawa

Od dzisiaj rozpoczęły się się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych, pracowników obsługi administracyjnej szkół i innych pracowników szkoły. W Zamościu i powiecie zamojskim przetestuje się 643 osoby.

W województwie lubelskim na testy na koronawirusa  zapisało się  ponad 90 tysięcy pracowników szkół . Z 65 placówek oświatowych z Zamościa i powiatu zamojskiego na badania zapisało się się 643 osoby.

- Około połowa naszych nauczycieli zgłosiła się na badania. To nie są tylko  nauczyciele  pracujący w edukacji bezpośrednio ale również nauczyciele prowadzący zajęcia rywalizacyjne   czyli na przykład nauczyciele świetlicy.   Spośród pracowników  niepedagogicznych zgłosiły się wszystkie osoby z obsługi - mówi Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10  z Oddziałami Integracyjnymi - Dorota Pintal.

Na testy zapisali się również pracownicy szkoły podstawowej nr 7 w Zamościu.

- Zapisało się 11 nauczycieli czyli 32 procent i 10 pracowników administracji to jest 91 procent- informuje  Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu  - Jolanta Wielgosz.

Badania są dobrowolne i bezpłatne.  W naszym regionie prowadzone są w 4 punktach poboru. Testowanie odbywa się przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II, Zamojskim Szpitalu Niepublicznym , przy Luxmedzie  i Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczebrzeszynie.

Badania potrwają do 15 stycznia.