Ekonomik Zamość

i

Autor: M.S Eska Zamość

Zamość: Remont Ekonomika dobiega końca

2023-02-28 14:46

Trwają ostatnie prace i odbiory techniczne pomieszczeń na poddaszu ZSP nr 1 w Zamościu. Budynek zyskał też nowy dach, wejścia i windę. Inwestycja jest realizowana w ramach programu Rewitalizacja Bastionu VI Twierdzy Zamość.

Rozpoczęty w maju 2021 roku remont Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, czyli popularnego Ekonomika jest już na ukończeniu. Został wymieniony przeciekający dach, a na do tej pory nie użytkowanym poddaszu, powstała nowa przestrzeń gdzie będzie mieściło się Centrum Edukacyjno- Integracyjne i Klub Rozwoju.

Poddasze zostało dostosowane do użytkowania przez uczniów i mieszkańców okolicznego osiedla Planty, gdzie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. — mówi Sylwia Horoszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu.

W kilkunastu nowych pomieszczeniach, będą mieściły się różne pracownie.

Znajdzie się tam studio kulinarne, studio fotograficzne z ciemnią, studio teatralne, fitness, pomieszczenie Ośrodka Kariery, studio animacji, pracownia robotyki, studio artystyczne. Będzie tam też takie miejsce, które chcemy przeznaczyć na miejsce pamięci naszego regionu i naszej szkoły. — dodaje Sylwia Horoszkiewicz.

Budynek zyskał windę, wyremontowano również dwie klatki schodowe, wszystkie cztery wejścia do szkoły, a nowe toalety na poddaszu są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu Rewitalizacja Bastionu VI Twierdzy Zamość, jej koszt to prawie 9 milionów złotych, z czego znaczna część to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE