PUP Zamość

i

Autor: M.S Eska Zamość

Zamość: Powiatowy Urząd Pracy podsumował ubiegły rok

2023-01-27 15:54

PUP w Zamościu rozpoczął już realizacje zadań na ten rok. Ale styczeń to też czas, w którym podsumowywane są dane i statystyki za rok poprzedni.

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu zakończył niełatwy 2022 rok z dobrym rezultatem. W końcówce 2022 roku zarejestrowanych w urzędzie było 5391 bezrobotnych, czyli o ponad 700 osób mniej niż w 2021.

Dzięki naszym partnerom, szczególnie pracodawcom, firmom szkoleniowym w tak trudnym okresie, częściowo pandemicznym i obciążonym sytuacją za wschodnią granicą; udało nam się osiągnąć wszystkie założone cele. Zaktywizowaliśmy blisko 3 tysiące osób, udało się wydatkować 28,5 mln złotych i przeszkoliliśmy prawie tysiąc osób. — mówi Marian Hawrylak, dyrektor PUP w Zamościu.

Stopa bezrobocia w mieście Zamościu wynosi 7,8 %, natomiast w powiecie zamojskim to 11,6%, dla porównania w całym województwie lubelskim to 8,1 %.

Placówka rozpoczęła już realizację zadań na 2023 rok. Przeprowadzono już pierwsze nabory do korzystania z usług i projektów urzędu pracy. Oferta jest duża. Szczegóły są dostępne na stronie zamosc.praca.gov.pl Można też dopytać o nie osobiście przy Placu Wolności 1.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE