Zamość: Piątek na rowerze

2022-07-07 17:34
akcja #piateknarowerze
Autor: Urząd Miasta Zamość

Miasto akcją #piateknarowerze zachęca mieszkańców Zamościa do zamiany samochodu na rower, chociaż jeden dzień w tygodniu. W przestrzeni miejskiej pojawiło się w sumie ok. 20 kolorowych rowerów, z chryzantemami i tabliczkami z motywującymi hasłami.

Rowery w barwach Zamościa, czyli żółtej i czerwonej z kwiatami i zachęcającymi do jazdy hasłami, pojawiły się w ostatnich dniach w kilku miejscach, m.in. na Starówce, przy zamojskim zoo, przy OSiR, przy UM Zamość na ul. Partyzantów, przy MDKu, przy Książnicy Zamojskiej, przy kinie Stylowy i przy Zalewie Miejskim. A to wszystko w ramach akcji #piateknarowerze.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich mieszkańców, aby chociaż jeden dzień w tygodniu przemieszczać się rowerem. Jak wszystkim wiadomo, rower ma wiele zalet, wystarczy tylko sobie je uświadomić i się do niego przekonać. Każdy może znaleźć swój powód zachęcający mieszkańców Zamościa, żeby się przesiąść na rower. — informują pomysłodawcy przedsięwzięcia z Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta.

Koszt całej akcji to około 1600 złotych, które przeznaczono na farby, pędzle, kwiaty i wydrukowanie tabliczek. Jednoślady ze złomu zostały wykorzystane po akcji z 2020 roku pn. „Do pracy jeżdżę rowerem”, a pomalowali je więźniowie z Zakładu Karnego przy ul. Okrzei 14 w Zamościu.

Polecany artykuł:

Zamość: WORD nie egzaminuje
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE