Zamość: Nietrzeźwi na drogach. Dwóch udało się złapać

2021-11-26 16:24
zamość
Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość

Dwóch pijanych kierowców udało się ująć zamojskim policjantom . Jeden spowodował kolizję a drugi został zatrzymany dzięki refleksowi innemu kierowcy.

Do  obu  zdarzeń doszło w Zamościu.

- Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny komendy dostał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy audi, który na rondzie Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zamościu doprowadził do kolizji. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierująca fiatem zatrzymała się przed skrzyżowaniem, aby ustąpić pierwszeństwa znajdującym się na rondzie pojazdom i wtedy w tył jej pojazdu uderzył kierujący audi. Uczestnikom kolizji nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie samochody.Szybko wyszedł na jaw powód braku ostrożności ze strony kierującego audi. 46-latek z gminy Szczebrzeszyn w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Okazało się także, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Stracił je kilka lat temu za jazdę na „podwójnym gazie”. 46-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za to, że usiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień. Wczoraj po wypiciu alkoholu pojazdem kierował także 71-letni mieszkaniec Zamościa. Inny uczestnik ruchu zauważył jak na ulicy Sikorskiego 71-latek chwiejnym krokiem zbliżył się do swojego audi, usiadł za kierownicę i ruszył chcąc wyjechać z parkingu. Zaniepokojony o bezpieczeństwo na drodze obserwator zajścia natychmiast podbiegł do audi i unieruchomił silnik. Upewniając się, że pijany kierowca nie odjedzie - ze stacyjki wyjął też kluczyki. O zdarzeniu powiadomił policjantów. Chwilę później we wskazanym miejscu pojawili się mundurowi. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 71-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Zamościanin odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.Na słowa uznania i pochwałę zasługuje postawa zgłaszającego, który widząc zagrożenie zareagował i o pijanym kierowcy zawiadomił służby. Dzięki takim osobom jak zgłaszający na drogach naszego powiatu jest bezpieczniej- mówi  rzecznik prasowy zamojskiej policji- Dorota Krukowska- Bubiło.

Jazda na podwójnym gazie wiąże się z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15, świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych oraz może się skończyć karą  pozbawienia wolności do 2 lat .

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE