Zamość: Drużyna z Mundurówki z szansą na wejście do ćwierćfinału turnieju MON

2021-01-21 9:40 Wioletta Sawa
drużyna
Autor: FB Liceum Ogólnakształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość

​Zamojska Mundurówka już dołączyła do ścisłego grona szkół, których drużyny najlepiej wypełniły test wiedzy o Wojsku Polskim, startując w turnieju on-line "EkstraKLASA Wojskowa" organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, teraz ma szansę na kolejny awans.

Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu awansowało do ścisłej grupy 16 z 99 szkół biorących udział  w turnieju on-line "EkstraKLASA Wojskowa".

- Jest to dla nas ogromny sukces. Ich wynik pokazał, że kształcenie w naszej szkole to nie tylko teoria ale to jest również wiedza, którą uczniowie posiadają,  potrafią zastosować i wykorzystać-  mówi Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu-  Irmina Szady-Czubara.

W tym tygodniu, 19 stycznia, drużyna kapitana Arkadiusza Jesionka w składzie: Martyna Kaczmarczyk, Emanuel Lis i Kacper Latos, zmierzyła się w kolejnym teście wiedzy o wojsku. Tym razem indywidualnie  z drużyną z I LO z Rawicza.

- Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Jeżeli okaże się , że nasi uczniowie przeszli ten etap to zostaną zakwalifikowani do ścisłego ćwierćfinału , gdzie będzie walczyło osiem szkół mundurowych z całej Polski o  zostanie  najlepszą szkołą mundurową w Polsce. Tematem konkursu jest wiedza z zakresu militariów i wojskowości-  dodaje Irmina Szady-Czubara.

Kolejne etapy turnieju odbędą się na platformie e-learningowej , też w formie testów wiedzy. Sam finał rozegrany zostanie  jednak na żywo. Zwycięzca Turnieju zostanie mistrzem Ekstraklasy Wojskowej i otrzyma puchar przechodni. "EkstraKLASA Wojskowa" to turniej adresowany dla uczniów klas o profilu wojskowym.

W turnieju biorą udział klasy współpracujące z MON.  W Certyfikowanych Wojskowych Klasach Mundurowych i w Oddziałach Przygotowania Wojskowego uczy się blisko 11 000 uczniów w całej Polsce.