zamość

i

Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość, Na oddziale pediatrycznym pracuje obecnie trzech lekarzy.

ZAMOŚĆ: Liczba lekarzy na oddziale pediatrycznym będzie większa

2022-10-25 10:27

Oddział pediatryczny przyjmuje małych pacjentów w zamojskim szpitalu papieskim od ubiegłego czwartku. Wystartował z obsadą składającą się z trzech lekarzy. Pozostali medycy mają dołączyć do ekipy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Ordynatorem oddziału została  Agnieszka Majcher , pediatra z Biłgoraja. W przeszłości pracowała w tamtejszym szpitalu,  od pięciu lat prowadziła tylko prywatną praktykę lekarską.

- Zawsze uważałam, że szpital to jest miejsce dla mnie. Stwierdziłam, że w tym szpitalu  może uda mi się coś stworzyć z pożytkiem dla tych małych pacjentów i dla ich rodziców - mówi Agnieszka Majcher.

Drugą lekarką obecnie pracująca na zamojskim oddziale pediatrycznym jest Liliana Yatsunda, pediatra z Żółkwi na Ukrainy.

- Cztery lata temu byłam tutaj na stażu zawodowym w Polsce we Wrocławiu i  bardzo mi się spodobało.  Miałam zamiar żeby nostryfikować  sobie dyplom i zrobić specjalizację. Jednak wojna, która wybuchła na Ukrainie niestety  sprawiła, że przyjechałam, żeby zacząć tutaj pracować .Pracuję na Ukrainie w takim  niewielkim szpitalu, gdzie nabyłam doświadczenie. Praca  w tym szpitalu będzie dla mnie możliwością rozwoju- mówi Liliana Yatsunda.

Oddział pediatryczny w Zamościu do końca roku będzie w pełni kompletny , do ekipy dołączy jeszcze dwójka lekarzy.

- Aktualnie na oddziale pracuje dwóch specjalistów pediatrii - Agnieszka Majcher i Pani doktor Małgorzata Gałecka- Szumiata i pani doktor Liliana Yatsunda. Od listopada ma dołączyć do zespołu nowy lekarz po studiach, po stażu podyplomowym , który chce się specjalizować w dziedzinie pediatrii, natomiast od grudnia dołączy do nas jeszcze pani doktor Irena Pukaluk - informuje Agnieszka Majcher.

Oddział pediatryczny w Zamościu zapewnia całodobową podstawową pomoc medyczną dla dzieci. Oddział ma 15 łóżek, mieści się na 6 piętrze szpitala.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE