Zamość: Książnica Zamojska tworzy obcojęzyczny księgozbiór

2021-05-06 17:03 M.S
obcojęzyczny księgozbiór
Autor: pixabay.com

Posiadasz książki napisane w obcym języku, których już nie potrzebujesz? Możesz je przekazać zamojskiej bibliotece.

Książnica Zamojska rozpoczęła tworzenie księgozbioru obcojęzycznego, w związku z tym zwraca się do swoich czytelników i użytkowników z prośbą:

Zgłaszamy się z takim apelem do naszych czytelników, użytkowników którzy posiadają w swoich zbiorach książki wydane w obcych językach, a nie są im już potrzebne, żeby takie książki mogli przekazać w darze do naszej biblioteki. — mówi Halina Zielińska, zastępca dyrektora Książnicy.

Zbiór ten ma pełnić funkcję użytkową, nie jest ważny język, w którym przekazywane pozycje zostały wydane, jednak istotne jest aby były to książki nie starsze niż 5 lat.

Takie zapotrzebowanie jest, niejednokrotnie spotykaliśmy się z takimi sugestiami, zapytaniami czy w naszej bibliotece są książki w obcych językach. Odpowiedzią na te sugestie jest taki pomysł, abyśmy taką literaturę w Książnicy Zamojskiej zaczęli gromadzić. —dodaje zastępca dyrektora placówki.

Biblioteka zwróciła się również do ambasad różnych krajów z zapytaniem o pomoc w skompletowaniu literatury w języku angielskim, niemieckim, ukraińskim, białoruskim, francuskim i innych. Mieszkańcy Zamościa, którzy chcą przekazać tego typu pozycje mogą je dostarczyć do siedziby biblioteki przy ulicy Kamiennej 20. Szczegóły i pomoc uzyskają dzwoniąc pod numer telefonu 84 62 711 54.

Raport z anteny 06.05