Zamość: Kolejne drogi w powiecie zostaną wyremontowane

2021-04-23 14:46 M.S
dofinasowanie na remont dróg
Autor: powiatzamojski.pl

Ponad 8 mln złotych pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoli na realizację dwóch zadań: przebudowę drogi Uście- Źrebce oraz remont drogi powiatowej Suchowola- Majdan Ruszowski.

Powiat zamojski otrzymał 8,2 mln zł na realizację dwóch zadań drogowych w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Pierwszą inwestycją jest przebudowa dróg powiatowych na odcinku Uście - Źrebce.

— W gminie Radecznica droga, która prowadzi do Sanktuarium św. Antoniego i chcieliśmy, żeby ta droga na odcinku ponad 10 kilometrów była jak najszybciej zrealizowana. Otrzymaliśmy środki na ten cel i ta inwestycja będzie w tym roku zrealizowana. — mówi starosta zamojski, Stanisław Grześko.

Koszt tej inwestycji to ponad 5 mln złotych. Drugim zadaniem będzie remont drogi powiatowej Suchowola - Majdan Ruszowski o długości 5,5 km.

— Otrzymaliśmy na ten cel 2 miliony 700 tysięcy złotych dofinansowania. Tak, że cieszymy się, że możemy realizować te zadania drogowe. Chcemy dla mieszkańców i dla turystów powiatu zamojskiego jak najszybciej zrealizować i udostępnić odcinki tej drogi do użytkowania. — dodaje starosta.

Prace na tych odcinkach rozpoczną się wkrótce, po podpisaniu umów z wykonawcami.

Raport z anteny 23.04, godz.10