Zamość: Kursanci a zmiany w przepisach na prawo jazdy

2020-03-09 10:13
egzamin word
Autor: Wioletta Sawa

Od stycznia tego roku zostały wprowadzone zmiany w egzaminach na prawo jazdy kategorii B. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury, egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy rozpoczyna się dokładnie o godzinie wskazanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Ma to zmniejszyć kolejki i stres zdających.

- Na jednego kursanta przypada przysłowiowa godzina.  Jeżeli Kandydat na kierowcę   nie przyjdzie  to Egzaminator nie egzaminuje  nikogo w tym czasie. Kolejny przykład: jeżeli po 5 minutach Kursant obleje egzamin to Egzaminator również nie może egzaminować w tym czasie nikogo tylko  musi czekać prawie godzinę na  kolejnego Kursanta. W ten sposób czas pracy Egzaminatorów nie jest w pełni wykorzystany. Dla ośrodków jest to pewne utrudnienie - mówi Dyrektor wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu- Piotr Błażewicz

Wbrew założeniom ministerstwa zapytani przez nas Kandydaci na kierowców przyznawali, że wprowadzona zmiana naraża oczekujących na większy stres. Według Kursantów byłby on dużo mniejszy gdyby Kandydaci mieli możliwość podejścia do egzaminu od razu po tym jak ich poprzednik nie zdał.

 W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu egzaminuje 6 egzaminatorów. Każdy z nich może  dziennie przeegzaminować maksymalnie osiem osób . ​Egzamin praktyczny na prawo jazdy trwa do 50 minut.