wigilia

i

Autor: https://pixabay.com

Zamość: Jeszcze można wziąć udział w charytatywnej akcji "Pomagamy w święta"

2020-12-18 9:07

Mimo pandemii chcą kontynuować tradycję świątecznego dzielenia się posiłkiem i pomagania - dlatego zorganizowali charytatywną akcję ‘Pomagamy w święta” . Jedna z zamojskich restauracji , postanowiła za darmo podarować świąteczne posiłki najbardziej potrzebującym.

- Chcemy pomagać potrzebującym dlatego zainicjowałem tę akcję. Co roku zamojscy restauratorzy  dzielili się w ramach Miejskiej Wigilii swoimi wyrobami, w tym roku tego nie będzie.  Tego nam brakuje , dlatego w ramach akcji charytatywnej "Pomagamy w święta"  chcemy to zrobić , chcemy wesprzeć świątecznymi potrawami osoby z Zamościa i okolic  - mówi pomysłodawca akcji- właściciel jednej z zamojskich restauracji- Damian Poterucha.

Osoby potrzebujące mogą się zgłosić wysyłając maila pod adres: pomagamyzamosc@op.pl.

- Prosimy o przesyłanie do nas maila ze swoim adresem i z ilością osób w domu , a my już zadbamy o to by dostarczyć ten posiłek pod wskazane miejsce - zachęca  Damian Poterucha

W akcję mogą włączyć się też darczyńcy czyli  lokale które chciałyby pomóc np. pierogarnie, restauracje, ciastkarnie ale i osoby prywatne:

- Jak każdy da po troszku to  już będzie dużo. Jedna dziewczyna zadzwoniła do mnie i powiedziała, że na własną rękę będzie lepić pierogi , przywiezie je do nas byśmy je rozdysponowali . To się wydaje mała pomoc, mała cegiełka, ale my z tej cegiełki coś fajnego zbudujemy- podsumowuje Damian Poterucha.

Zgłoszenia osób potrzebujących i darczyńców są przyjmowane do 20. grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE